Hoşgeldiniz! Kontrol panelinize erişmek için;
GİRİŞ YAPIN veya ÜYE OLUN

Bugün
24.5.2022 03:05:14

Yazılar Arşivinde Arayın:

Ziyaretçilerimize duyrulur / Artık sizde yazılarınızı yorumlarınızı yayınlayabileceksiniz, sitemize ücretsiz üye olarak sizlerde yazılarınızı paylaşabilirsiniz göstereceğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz |

kaybandi |

Urex

Formülü:

Her 2 ml'lik ampulde :
Furosemid 20.0 mg,
Sodyum klorür 15.0 mg,
Sodyum hidroksit 2.56 mg (pH ayarı için)
İnjeksiyonluk su k.mFarmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Ödem :
Yetişkinlerde ve çocuklarda konjestif kalp yetmezlikleri , karaciğer sirozu, nefrotik sendromu da kapsayan böbrek hastalıklarıyla ilgili ödemlerde kullanılır.

Hipertansiyon :
Yalnız ve diğer antihipertansif ilaçlarla kombine olarak yetişkinlerin hipertansiyon tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:

Akut glömerulonefrit, potasyum eksikliği, dijitalizasyon ürik asit ükselmesine neden olduğundan, gutta ve karaciğer sirozunda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:

Uzun süreli tedavilerde prostat hipertrofisi, serumda potasyum eksiliği ve üre yükselmesi görülebilir. Hiperglisemi ve glikozüri gelişmesi halinde ilaç kesilmelidir. Tansiyon düşürücü ilaçların etkisini arttırır. Kalp yetmezliği ve gebelerde dikkatle kullanılmalıdır. Sefalosporin, aminoglikozit, etakrinik asit, fenitoin, indometazin, setil salisilik asit ve probenisidle birlikte kullanılmaz.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Elektrolit kaybı, dehidratasyon, hipokalemi, hipo kloremik alkaloz, hipotansiyon, hiperürisemi ve hiperglisemi gibi yan etkiler görülebilir.


İlaç etkileşimleri:

Uzun süreyle geniş alanlarda kullanıldığı takrtirde sistemik absorbsiyonu artacağından ve Fenitoin, Barbitüratlar ve Rifampisin ile birlikte kullanıldığı taktirde Hidrokortikozun hepatik eliminasyonu hızlanabilir, buna paralel olarak farmakolojik etkide azalma görülebilir. Antikoagülanlara cevap azalabilir.

Kullanım şekli ve dozu:

Erişkinlerde inisyal günlük doz peroral 20-80mg ve parenteral 20-40mg'dır. (Tek doz halinde). Hastanın cevabına göre bu doz tekrarlanabilir. Çocuklarda günlük oral doz 2mg/kg ve parenteral doz 1mg/kg'dır. Uygulama tek doz halinde yapılmalıdır ve gereğinde bir önceki doz 1-2mg/kg artırılarak verilebilir. Max. çocuk dozu 6mg/kg'dır. Hipertansiyonda verilen oral doz ise günde 2x40 mg'dır. i.v. uygulamalar çok yavaş (1-2 dakika) yapılmalıdır. Eger infüzyon şeklinde uygulanacaksa Ph'sı 5.5'in altındaki asit reaksiyonlu solüsyonlarla karıştırılmamalıdır. Bunun için serum fizyolojk laktatlı ringer ve %5 dekstroz çözeltisi uygundur.


Etiketler: Urex,


  Kategori: İlaç Prospektüs Bilgileri

  Tarih: 6.3.2011 05:03:06

  Hit: 1336

  Yorum: 0

2326 kişi tarafından toplam 7172 puan verildi


Buraya Ait Yorumlar:

     Buraya Ait Yorum Bulunamadı!

Yorum Ekleme Formu:

 * Adınız Soyadınız : 

 * E-Mail Adresiniz : 

 * Yazıyla İlgili Yorumunuz : 

 * Güvenlik Kodu : 

kaybandi Hakkında

 kaybandi'nın Diğer Bilgileri

İsim: .
Yer: Türkiye/Şehir Bulunamadı
Cinsiyet: Bay
Medeni Hal: Bekar
Meslek: Web Programcısı
Yazdığı Yazı Sayısı: 470
Yapılan Yorum Sayısı: 10

kaybandi'nın Son Yazdığı Yazılar

» Anneler Günü
Başta Şehit Analarımız olmak üzere Tüm Annelerimizin ve Anne adaylarımızın #AnnelerGünü kutlu olsun..

Özel Günler ve Kutlamalar - kaybandi'ın Diğer Yazıları

» Taşerona kadro tamam
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yıl bitmeden taşeron işçilerin kadroya alınması için düzenlemenin yapılacağını söyledi. Ön çalışmanın tamamlandığına dikkat çeken Sarıeroğlu, “Başbakan’a sunum yapma aşamasına geldik” dedi

Güncel Haberler - kaybandi'ın Diğer Yazıları

» Yüzbinlerce kişiye erken emeklilik müjdesi!
Yargıtay, yüz binlerce Bağ-Kur'luya emsal olacak bir karar verdi. Kararla 2000 yılından önce vergi kaydı, esnaf odası kaydı bulunan ve bu dönemden önce belli bir süre kaydı olup silinenlere ikinci bir fırsat kapısı aralandı.

Güncel Haberler - kaybandi'ın Diğer Yazıları

» Bomba İmha Uzmanı
Bomba koruyucu elbise sadece sizin parçalanmamanız içindir

Diğer Haberler & Olaylar - kaybandi'ın Diğer Yazıları

» Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Ekibi
Son zamanlarda farklı ülkelerde bir dizi eylem askeri uçak bir dizi gördük. En Türk hava kuvvetinden akrobasi ekibi ile kokpit içinde bir tur atalım İnanılmaz .. Saygı !!

PAYLAŞMAK İSTEDİKLERİM - kaybandi'ın Diğer Yazıları

» Türksat 4A Otomatik Arama Frekansı (Tüm Uydu Cihazlar)
Birçok yeni özelliğe sahip Türksat 4A ile artık seyir keyfi bambaşka olacak. Türksat 4A Otomatik Arama Frekansı (Tüm Uydu Cihazlar), Türksat 4a otomatik arama nasıl yapılır

Diğer Haberler & Olaylar - kaybandi'ın Diğer Yazıları

» Zengin birisi ile evlenmek isteyen kıza ibretlik cevap !
Dünyanın en büyük finans şirketlerinden J.P. Morgan’ın CEO’su James Dimon’un, zengin koca avcısı bir kızın kendisine attığı bir elektronik postaya verdiği ibretlik cevap. Zengin birisi ile evlenmek isteyen bir kızın J.P. Morgan’a yolladığı elektroni

Güzel Yazılar - kaybandi'ın Diğer Yazıları

» 3600 GÖRÜNDÜ!..
Henüz resmilesmeyen bilgiye göre polis memuruna 3600 ek göstergeyi de öngören yeni yasa tasarısında yer alan bazı maddeler şu şekilde; Emniyet Genel Müdürlüğünde görevli her guruptaki polis amirleri ile Jandarma Genel Komutanlığında görevli tüm suba

Diğer Haberler & Olaylar - kaybandi'ın Diğer Yazıları

YASAL UYARI: 44.192.25.113 ip adresiyle defa ziyaret ettiğiniz sitemizde; 13 üyemiz tarafından 141 kategoride toplam 864 konu açılmış olup, bu konulara 4 mesajla, 11 yorum yapılmıştır; Sitemiz bir forum sitesi olduğundan kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay almadan anında siteye yazabilmektedir. 5651 sayılı yasaya göre bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir. 5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları kontrolle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi iletişim Formunu Doldurarak bize iletebilirsiniz, ilgilerinizden dolayı teşekkür ederiz.

© Copyright 2010 , www.kaybandi.com Tüm Hakları Saklıdır